Слинні залози людини представлені білявушними, підщелепними та під’язиковими залозистими утвореннями, що розташовані симетрично з обох боків голови. УЗД слинних залоз дозволяє оцінити їх розмір, форму, особливості локалізації та контурів, стану вивідних протоків і сусідніх лимфатичних вузлів. Із зовнішнього боку за допомогою підщелепного датчика досліджуються білявушні залози, а також лімфовузли, а з боку ротової порожнини оглядаються підщелепні, під’язикові залозисті утворення.
- біль у горлі, у вухах, в ділянці щок, а також – у потиличній та у скроневій частині голови;
- набряклість, дискомфорт у галузі скул і шиї;
- поява виразок і гнійників у місцях, де розташовані залози;
- сухість у роті, ускладнене ковтання, відчуття здавленості у горлі;
- почервоніння шкіри у місці знаходження слинних залоз;
- зміна розмірів слинних залоз, їх ущільнення;
- підвищення температури тіла, що супроводжується запальним процесом у роті;
- вроджені анатомічні аномалії;
- травми різного ступеню важкості;
- контроль за ефективністю проведеного лікування.
Патологію слинних залоз часто плутають з іншими захворюваннями через неспецифічної симптоматики. Важливо зазаначити, що, якщо вище зазначені симптоми зберігаються протягом тривалого часу (особливо у тому випадку, коли біль у горлі або вухах переходить у потиличну частину голови, тримається висока температура, а у роті з’явилися виразки), треба обов’язково зробити УЗД слинних залоз.
Ниякої особливої підготовки до процедури не потрібно, за винятком дотримання гігієни ротової порожнини:треба ретельно почистити зуби і не вживати їжу за декілька годин до УЗД.